די דקו שיפוצים וגבס
די דקו שיפוצים וגבס

לייעוץ ומידע נוסף

השאר פרטים

  תקרה צפה

  תקרה צפה

  הגיע הזמן לשדרג את הבית עם תקרה צפה

  בעזרת תקרה צפה ניתן לשנות לחלוטין את המראה של החלל. שינוי של גבהי התקרה והוספת אלמנטים דקורטיביים משדרגים כל בית סטנדרטי, מעלים את ערך הנכס ומספקים תחושה יוקרתית ואלגנטית עבור דיירים ואורחים.

  לקוחות רבים שואלים את עצמם מהו הזמן המתאים עבור שדרוג של הבית ועריכת שיפוצים. כמו במקרים אחרים המחייבים היערכות מיוחדת, גם בנושא של שיפוצים תמיד יכולים להיות עיכובים בלתי רצויים. הדרך הנכונה לבצע שיפוץ היא להחליט על תאריך, להכין את בני המשפחה ולהבין מה הן אפשרויות העיצוב העיקריות. בנוסף, כדאי להגדיר סדר עדיפויות ולבנות בראש ובראשונה את האלמנטים אשר יבטיחו שיפור ברמת החיים. להשלמת התמונה, מומלץ לשפץ קירות ולא להסתפק רק בצביעת הבית או בהחלפת ריצוף.

  היתרונות של תקרה צפה

  שיפוץ תקרות ודגש על תקרות גבס מעוצבות מבטיחים המון יתרונות עבור הלקוח. ראשית, חשוב להבין כי המאפיין העיקרי של תקרה צפה בא לידי ביטוי בזכות אשליה אופטית. תקרה צפה היא הנמכת תקרה עד מצב בו היא נראית מזווית תחתונה כאילו היא מרחפת באוויר.

  שנית, אפשר ורצוי ולהאיר את הרווח שנוצר בין התקרה הצפה לבין התקרה המקורית. בצורה כזו נוצר מראה ייחודי ומקורי הנשען על ספקטרום צבעים רחב. תקרה צפה היא פתרון עיצובי מושלם עבור בתים בכל סדר גודל. אפשר לראות כיצד היא משתלבת לצד הנמכת תקרה בסלון או בחדרי השינה, ואיך היא מנוצלת היטב בחללים בהם יש תקרה אקוסטית.

  מעבר לכך, היתרונות של התקרה הם אפשרות להסתרת צנרת של מזגן, חוטי חשמל וכדומה. בעזרת התקרה הזו ניתן להעלים ולהסתיר תקרה סדוקה ומכוערת והכל בעלות שיפוץ מינימלית. ועוד, יש המון מעצבי פנים אשר מעדיפים את הסגנון המודרני ולכן משתמשים בתקרה הזו על מנת להעצים אפקט תאורה. את כל היתרונות הללו ועוד רבים אחרים ניתן להשיג באמצעות השילוב הייחודי בין תקרה צפה לבין גבס.

  כיצד בונים תקרת גבס צפה?

  תקרת גבס צפה היא ללא ספק גולת הכותרת של תחום השיפוצים ועיצוב הבית. הגבס משמש כיום לצורך שורה ארוכה של פרויקטים, מהלכי בנייה ופתרונות עיצוב והוא מגיע גם אל התקרות.

  תקרת גבס צפה עשויה בדרך כלל מלוחות גבס שתפוסים לתקרה המקורית. יש צורך בקונסטרוקציות מתכת מיוחדות על מנת ליצור חיבור מן הסוג הזה, אך אנשי מקצוע מיומנים בעבודת גבס יודעים כיצד לעשות זאת בקלות ומבלי לפגוע במהלך השיפוץ התקין. יחד עם זאת, בעת התקנה של תקרה צפה מגבס יש לוודא את גודל המרווח בינה לבין התקרה המקורית. חשוב לאסוף מידות של מתקנים אשר אמורים להיות מוסתרים מעל התקרה ולבדוק שיש להם מספיק מקום. דגש אחר מומלץ לשים על יובש ואלסטית. חיוני לבדוק שהתקרה המקורית יבשה ואין בה סימני רטיבות, להתקין לתקרה החדשה קונסטרוקציית מתכת צפופה ולמנוע יצירת "בטן".

  דגשים בבניית תקרה

  כאן המקום להדגיש כי עבודה עם גבס לצורך התקנת תקרות גבס בסלון אינה מתאימה לכל משפץ חובב. גם קבלנים ומשפצים מנוסים יכולים לפגוע באיכות התוצאה, או חלילה לסכן את דיירי הבית. רק חברה המתמחה בעבודות גבס מכירה היטב את תכונות החומר. גבס הוא חומר בנייה שימוש ומקובל מאוד בסגנונות עיצוב מודרניים, אולם בנייה של תקרות מחייבת התייחסות מיוחדת. בעזרת פנייה אל חברה מקצועית ניתן למנוע מראש את עוגמת הנפש, להשקיע גופי תאורה בתוך תקרת הגבס ולהוסיף לוחות פריקים אותם ניתן להסיר בקלות לצרכי תחזוקה.

  מצאו את הפוטנציאל של השיפוץ!

  בשורה התחתונה, המדריך עבור שימוש בגבס לצורך בניית תקרות גבס בסלון מיועד לכל מי שרוצה למצות את מלוא הפוטנציאל של שיפוץ הבית. כדאי לנצל את ההזדמנות ולהפוך את השיפוץ לפלטפורמה עבור שדרוג ברמת החיים. נסו לחשוב על הטווח הרחוק והתייעצו עם מומחים לגבס על מנת לשמוע על פתרונות נוספים, משתלמים ויעילים כמו תקרה צפה.

  מאמרים נוספים
  עיצוב גבס לריהוט המשרד

  עבודות גבס נחשבות כיום לעבודות הנפוצות והנוחות ביותר לביצוע בתחום של שיפוצים ושינויים בבית, בדירה או בבית העסק.

  דילוג לתוכן