עבודות גמר

עם סיום עבודות הגבס, השיפוץ והבנייה יש צורך בשלל עבודות גמר איכותיות.

מטרת עבודות אלו היא להכין את הבית או את הנכס לאכלוס. עבודות גמר כוללות שורה ארוכה של פעולות המתבצעות על ידי אנשי מקצוע. יחד עם זאת, יש בעלי נכסים ולקוחות המעדיפים לבצע את העבודות בשלבים וכך להימנע מהוצאות גבוהות באופן חד פעמי.

לקבלת הצעת מחיר לעבודות גמר לחצו כאן

עבודות גמר מפוקחות על ידי קבלן אחראי. על מנת לבצע את העבודות על פי דרישת הלקוח וברמה גבוהה חשוב לבדוק את הרישיון של הקבלן, את התוקף ואת הסיווג. חברה המבצעת עבודות גמר אמורה להחזיק גם בפוליסת ביטוח, המגינה על העובדים ועל נזקים בלתי צפויים למבנה או לרכוש. כדאי לבדוק עבודות קודמות של החברה או של קבלן הגמר, לברר לגבי המלצות ולהתייעץ עם חברים או בני משפחה.

קבלן גמר הוא איש מקצוע חיוני אשר צריך להתחייב לעמידה בזמנים. קבלן בעל תעודת מנהל עבודה מוסמך חייב לעבור קורס בנושא בטיחות בעבודה. רק לאחר הבדיקות הללו ניתן להתחיל עם ביצוע העבודות עצמן.

סוגי עבודות גמר

העבודות החשובות ביותר הן עבודות טיח וצביעה של הבית מבפנים ומבחוץ. עבודות סיוד וצביעה דורשות רכישה מרוכזת של חומרי גמר. לאחר מכן יש להקפיד על ביצוע עבודות ריצוף. יש לתכנן את היקף העבודה ולהגדיר את מסגרת התקציב טרם תחילת הטיח, הצביעה או הריצוף וכך למנוע הוצאות לא רצויות.

נהוג להתייחס בצורה מרוכזת אל עבודות טיח, צביעה של הבית מבפנים ומבחוץ וריצוף. הסיבה לכך היא ריכוז של בעלי מלאכה המגיעים אל הנכס, מבצעים עבודה מדויקת ומסיימים את החלק שלהם בתהליך הגמר במהרה.

תשתיות אינסטלציה וחשמל

סוג נוסף של עבודות גמר כולל אינסטלציה וחשמל. בניגוד למה שנהוג לחשוב, הקמת תשתית האינסטלציה והחשמל לבדה אינה מספיקה על מנת להשתמש בנכס לייעודו המקורי. יש צורך בחיבור של תשתית האינסטלציה בתוך הבית אל התשתית החיצונית, בבדיקה של מערכת החשמל ובביצוע כללי הבטיחות הנדרשים.

לא ניתן לאכלס בית או משרד לפני שתשתית האינסטלציה או החשמל פועלת במלואה. קבלן גמר וכל חברה מקצועית אחרת דואגים לביצוע עבודות אינסטלציה וחשמל תוך התחשבות בגודל הנכס, אופי התשתית והתכנון ההנדסי המוקדם.

לפרטים נוספים ולייעוץ, התקשרו: 052-8222010 או מלאו פרטיכם בטופס ונשמח לעזור.

חיפוי קירות, בידוד ואיטום של הבית

עוד סוג של עבודות גמר כולל בידוד ואיטום סופי של הבית. הבידוד מאפשר ניצול אופטימאלי של מערכות המיזוג או החימום, מונע בזבוז אנרגיה וחשמל ומשפר את איכות החיים.

בידוד ואיטום דורשים גם הם רכישה של חומרי גמר איכותיים. יש חומרי גמר אקולוגיים המיועדים עבור עבודות מהסוג של בידוד ואיטום, או חומרים קונבנציונאליים הדורשים מיומנות. מוצרים אקולוגיים לבנייה ועבודות גמר הם לדוגמא עץ, במבוק או לינלאום. ניתן להשתמש בנייר לצורך ציפוי קירות, או לצבוע את הבית עם חומרים אקולוגיים אשר אינם מדיפים רעלנים.

תנאים לביצוע עבודות גמר

עבודות גמר איכותיות נמדדות על פי שביעות הרצון של הלקוח. יש לבחור חברה וקבלנים המקפידים על יחס אדיב, עמידה בזמנים ושירותיות גבוהה. תנאים אלו רלוונטיים עבור כל הסוגים של עבודות גמר ללא יוצא מן הכלל. רק בעזרת הקפדה עליהם ניתן להשיג את המטרה של העבודות, ואף לאכלס את הנכס ללא עיכובים.

בנוסף, יש לציין כי העבודות מתאימות עבור בתים פרטיים, וילות, משרדים, דירות, בתי מלון ועוד. בחלק מהמקרים הן כוללות בנייה של תקרות אקוסטיות או שיפוץ חוץ. למרות שעבודות אלו מתבצעות בדרך כלל בשלבי הבנייה הראשונים, קשה לשער מראש מה יהיו הצרכים של הלקוח והנסיבות בשטח.

חלק מתהליך הבנייה

עבודות גמר הן חלק בלתי נפרד מתהליך הבנייה וכך יש להתייחס אליהן. לא מדובר על פריבילגיה השמורה לבעלי הממון בלבד. ללא עבודות אלו לא ניתן להשתמש בנכס או לנצל את ההשקעה בבנייה איכותית. הקפידו על בחירת קבלן איכותי או חברה מקצועית עבור ביצוע עבודות ולא תתחרטו.

זקוקים לייעוץ או להצעת מחיר? נשמח לעמוד לרשותכם.
התקשרו: 052-8222010 או מלאו פרטיכם בטופס.