סוגי גבס נפוצים לעיצוב הבית

באמצעות בנייה בגבס ניתן לבצע שינויים בחלל הפנים של הבית ולעצבו כפי העולה בדמיונכם.

נישות מגבס, הנמכת תקרה, יצירת מזנונים, ספריות, מחיצות, עיצוב בגבס לפלסמה, עיצוב חדר הרחצה ועוד הם רק קצה הקרחון בכל הקשור ליתרונות המופלאים של הגבס לצרכי עיצוב הבית. לוחות הגבס מגיעים כמשטחים "עירומים" אשר עשויים משכבת נייר ועליה טיח העשוי מסידן, גופרית ומים – הגבס. ישנם סוגי גבס שונים אשר נבדלים האחד מהשני בעוביים כמו גם בהרכב הגבס הייחודי שלהם אשר מקנה להם ייחודיות באשר לתכונות העיצוב והשימוש שלהם בכל אחד מחדרי הבית.

סוגי גבס נפוצים לעיצוב הבית

עובי הגבס

לוח גבס סטנדרטי הינו בעל עובי אבסולוטי של 12 מ"מ אשר הופך אותו למשטח חזק ביותר אשר יכול לשאת על גבו משקלים גבוהים ביותר כגון מסכי LCD ופלזמה גדולים. ישנם סוגי גבס אחרים, אשר עוביים קטן יותר מהסטנדרט והם אלו הלוחות אשר משמשים בדרך כלל להנמכות תקרה וליצירת אלמנטים מעוצבים וזאת מאחר והם קלים לחיתוך וכיפוף.

גבס סטנדרטי

סוג גבס זה מסומן ע"י מדבקה בצבע חום-בז' בגב הלוח. בעוד ישנם סוגי גבס רבים, סוג הגבס הרגיל הינו הנפוץ יותר שכן הוא מתאים למגוון עבודות גבס ברוב חדרי הבית כגון בניית ספריות, נישות, מחיצות, הנמכות תקרה, חיפויי קירות, עיצוב מזנונים, עיצוב חדרי ילדים ועוד.

גבס חסין אש

סוג גבס זה מסומן ע"י מדבקה בצבע ורוד בגב הלוח. ישנן עבודות גבס רבות אשר עוסקות בעיצוב אלמנטים שונים בבית אשר באים במגע עם חום ולשם כך יש צורך בשימוש בגבס אשר לא יתלקח ולא ישנה את צורתו במגע עם חום גבוה. סוג גבס זה מתאים לעיצוב קמינים ותנורים built-in לחימום הבית, עיצוב פינות הסקה מרכזיות, מטבחים, ארובות ועוד.

גבס עמיד ללחות ורטיבות

סוג גבס זה מסומן ע"י מדבקה בצבע ירוק בגב הלוח. סוגי גבס אחרים אינם מתאימים לעיצוב אזורים בבית אשר חשופים ללחות ורטיבות יום יומית כאשר העיקרי ביניהם הוא חדר הרחצה. באמצעות גבס עמיד ללחות ניתן ליצור פינות מעוצבות בחדר הרחצה, מדפים מעוצבים, ספסלים, דלפקים, ארונות ואף לעצב את האמבטיה והמקלחת.

אקסטרה פתרונות אינטרנט
1
×
שלום,
במה אפשר לעזור?